Pre turistov, ktorí zavítajú na Kysuce, resp. sa na Kysuce chystajú je tu k dispozícií  nový "Turisticko-informačný sprievodca - Beskydy-Beskidy - Kysuckými Beskydmi, Beskydom Žiwieckim a okolím. Sprievodca je dvojjazyčný a má formu turistických novín. Ponúka základné turistické informácie o Powiate Bielskom, Žywieckom, Suskom na Poľskej strane Beskýd a o Kysuciach na Slovensku. V informáciách o Kysuciach nájdete úplnú databázu ubytovania (viac ako 160 zariadení) a služieb pre turistov.

V ponuke sú atrakcie, zaujímavosti o regióne, pozvánky na podujatia, ako aj hlavné ponuky Kysuckého múzea, Kysuckej galérie, strediska SUN PARADISE Veľká Rača - Oščadnica na celú letnú sezónu. Z blízkeho okolia nájdete v ponuke pozvanie ku susedom na Moravu, ako aj do Považského múzea v Budatíne.

Sample ImageTuristicko-informačný sprievodca v rozsahu 24 strán formátu A4, bol vydaný v náklade 10 000 kusov  v mesiaci júl 2006 a zdarma je (resp. v priebehu týždňa bude) k dispozícií v Informačných kanceláriách na Kysuciach - IC Čadca, Rača-TIK Oščadnica, IK Svrčinovec (aj v MIC Turzovka - bude otvorené 18. augusta 2006) a tiež na Morave - Frýdek-Místek, Nový Jičín, Jablunkov, Velké Karlovice, ďalej v Žiline, Rajeckých Tepliciach, Terchovej, v múzeu, galérií, u ubytovateľov a pod.

Na vydanie prispela Európska únia cez projekt TPE - (Tourism Partners Europe)  - Rozvoj európskeho cezhraničného cestovného ruchu, Iniciatíva EÚ INTERREG IIIC. Partnermi, ktorí zrealizovali vydanie Turisticko-informačného sprievodcu boli Regionálna rozvojová agentúra Kysuce v Čadci, Agencja Rozwoju regionalnego s.a. v Bielsko-Biala a Tlačové konzorcium Kysuce TKK, Čadca. Zostavovateľmi tohto sprievodcu sú: Peter Bronček, Mgr. Ladislav Paštrnák, Mgr. Vladimír Pekár a Mgr. Jan Sienkiewicz.

Vydanie obdobného sprievodcu na zimu sa pripravuje na mesiac december 2006 a bude poskytovať informácie pre turistu na zimnú sezónu 2006/2007 o lyžiarskych strediskách vlekoch, službách a všetkých potrebných informáciach pre návštevníka na Kysuciach a blízkom okolí v tomto období.