Hlavná stránka
O RRAK
Región
Aktuálne výzvy
Naše aktivity
Naše služby
Šance - Valy
AQUA FILM
Kysuce.net
Vybrané dokumenty
Publikácie
Povinné zverejňovanie
Linky
Kontakt
Ochrana os. údajov
QR Kód - RRA Kysuce

 
 RRA Kysuce je v roku 2015 zaradená do IS RRA a svoje činnosti realizuje s podporou MDVRR SR.


Spoznávajme Kysuce

Regionálna rozvojová agentúra Kysuce pripravila pre Vás na svojich webových stránkach zábavno - vedomostnú súťaž "Spoznávajme Kysuce". Na začiatku je len  maličký úvodný článok o našich Kysuciach. Každý pondelok sa pod článkom objaví niekoľko súvisiacich otázok. Odpovedať na ne môžete prostredníctvom mailu agentúry Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.  . Najlepšie odpovede vyhodnotíme na tejto stránke. Správne odpovede budú súčasťou pokračovania článku o Kysuciach, ktorý sa do konca roka bude stále rozširovať.

Pravjeme vám, aby ste získanli  nové poznatky a pritom sa príjemne zabavili.

K Y S U C E

Územie Kysúc s rozlohou 935 km2 leží v severozápadnej časti Slovenska. Hraničí s Poľskom a Českou republikou. Je súčasťou Žilinského samosprávneho kraja, patria doň dva okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Otázky:

1. Koľko má región Kysuce miest a koľko obcí ?

2. Ktorá obec či mesto je v našom regióne svojou rozlohou najväčšia ?

 
Rozvodnená Kysuca

Po celonočných dažďoch z 6. na 7. septembra, ktoré neprestali ani v dopoludňajších hodinách, rieka Kysuca dosiahla svoje tohtoročné maximum. 7. 9. tu bol vyhlásený III. najvyšší stupeň povodňovej aktivity. V Čadci dosiahla Kysuca maximum 322 cm. V časti Čadca - Horelica  a na dolnom toku  Kysuce sa rieka vybrežila. Podobné problémy boli aj na rieke Čierňanke.

 Sample Image Sample Image
 Sample Image Sample Image

 
Pravek a história Kysúc
RRA Kysuce vydala v rámci edície Genius Loci Kysuce prvý zväzok s názvom Pravek a história Kysúc. Celú publikáciu k nahliadnutiu nájdete tu
 
<< Začiatok < Predošlá 91 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 361 - 363 z 363
 
 
Webmaster CB soft. s.r.o., Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd.Mambo is  Software released under the GNU/GPL License.