Hlavná stránka
O RRAK
Región
Aktuálne výzvy
Naše aktivity
Naše služby
Šance - Valy
AQUA FILM
Kysuce.net
Vybrané dokumenty
Publikácie
Povinné zverejňovanie
Linky
Kontakt
QR Kód - RRA Kysuce

 
 RRA Kysuce je v roku 2015 zaradená do IS RRA a svoje činnosti realizuje s podporou MDVRR SR.


Vznik OCR Kysuce

Organizácia cestovného ruchu Kysuce vznikla v Čadci 17.2. 2012. Oblastná organizácia je založená na základe zákona 91/2010 Z.z. o podpore cestovného ruchu.

Zakladajúcimi členmi sú:

Mesto Čadca

Obce: Makov, Oščadnica, Skalité a Vysoká nad Kysucou

Podnikateľské subjekty z týchto obcí: Športcentrum Oščadnica, s.r.o., Róbert Kopera RO-KO (Oščadnica),  SKI Makov, s.r.o, Rudolf Jarabica DOMES (Čadca), Ján Neumann (Oščadnica), JAMA-GASTRO, spol. s.r.o (Čadca), Cechospol, s.r.o. Skalité.  

 

Účelom orgnanizácie je vytvoriť spoločnú platformu pre rozvoj cestovného ruchu na Kysuciach. Organizácia hospodári s prostriedkami získanými z členských vkladov svojich členov a zo štátnej dotácie.  

V prvom roku plánujeme svoje prostriedky a sily využiť najmä na zabezpečeie propagácie regió  nu Kysuce ako celku (propagačné brožúry, inzercia v tlači SK, CZ, PL, účasť na výstavách CR), zapojiť sa do tradičných podujatí, ktoré sú navštevované domácimi aj zahraničnými turistami. Plánujeme vybudovanie spoločných označovníkov turistických trás, kultúrnych a prírodných zaujímavostí na Kysuciach a vytvorenie koncepčných rozvojových dokumentov CR nášho regiónu.

 

Web: https://www.facebook.com/pages/Regi%C3%B3n-Kysuce/284458448301597

  http://www.regionkysuce.sk 

 
Choroba Kysúc - povodne

    Autor: Ing. Pavol Šúty

 Zdá sa, že sú odveky, niekto hovorí načo liečiť nech sú naveky. 
    Proti všetkému, čo nás ničí, ohrozuje, sa už človek odvekov bráni. Robí niečo, aby zlé odstránil a nebezpečenstvu predchádzal.
    Len že, čuduj sa svete, ako náhle niekto niečo také robí, hneď sa spustí vlna kritiky, ohovárania, podozrení a iných neprajností.
    Pred rokom sa na Slovensku rozbehol projekt pod názvom REVITALIZÁCIA KRAJINY, skôr známy pod názvom protipovodňové opatrenia, ktoré občania vnímajú hlavne v súvislosti so stavbou hrádzok, hrádzi, prehrádzok na vodných tokoch. Je dobre, že Kysuce sa do tohto projektu aktívne zapojili. Náš región dostal najviac financií v rámci Slovenska.
    Ale čuduj sa, najviac proti, najviac atakov voči projektu je z Kysúc.
Kysučan Prof. Ing. Viliam Macura z Technickej Univerzity v Bratislave je zásadne proti, argumentuje vedecky - technicky a využíva svoj vplyv vo vedeckej komunite. Z jeho argumentov sa dá usúdiť, že netreba zachraňovať Kysuce ale treba robiť ochranné hrádze na dolniakoch. Hrádzky a prehrádzky vraj nepomôžu, sú to vyhodené peniaze. Okresný úradník zas tvrdí, že je to „tunel“. Starostovia (alebo starosta) z dolných Kysúc píše anonym, že je to len biznis pre pár ľudí.
    A keď som si v Kysuciach č. 11 zo14. marca 2012 prečítal článok MUDr. Jozefa Marca, bolo mi všelijako. Viem, že je to dobrý lekár, ale nepochopil, že aj Kysuce a príroda je chorá, ako človek.                          Sample Image

Celý článok...
 
AQUA FILM Čadca 2011
 

Voda v krajinách Višegrádskej štvorky

Regionálna rozvojová agentúra Kysuce realizovala  dňa 29.9.2011 v Čadci  projekt Water in Countries of Visegrad Four, v rámci ktorého, spoločne so svojimi partnermi, usporiadala súťažnú filmovú prehliadku „filmov o vode“.

Na festivale AQUA FILM Čadca 2011 sa zúčastnilo 18 profesionálnych aj amatérskych i filmárov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Hlavnou témou filmov bola voda v krajine – jej krása, sila a riziká. Bolo premietnutých 23 snímkou v dĺžke od 1 do 25  minút.  

Odborná porota pod vedením publicistky Kataríny Začkovej určila najlepšie snímky. Hlavnú cenu si odniesol poľský ekológ a filmár Piotr Topiński so snímkou Lokálne vplyvy na lokálnu klímu.   

 

Súčasťou filmového festivalu bola konferencia o vode venovaná protipovodňovým aktivitám. Konferenciu viedol Ing. Peter Kasalovský PhD. Vystúpili na nej okrem iných aj Michal Kravčík, Martin Kováč, Miroslav Hrib, Karel Zlatuška a mnoho ďalších odborníkov na vodu a klímu. Z konferencie bol vydaný zborník najzaujímavejších príspevkov s názvom Ako ďalej s vodou v Karpatoch.  

Partnermi projektu boli sú:

1.      Mesto Čadca www.mestocadca.sk

2.      Živiecka rozvojová agentúra, Živiec, Poľsko www.zfr.beskidy.org.pl

3.      Zöld Akció Egyesület, Miskolc, Maďarsko www.greenaction.hu

4.      Mosty u Jablunkova www.mnostyujablunkova.cz

5.      Ľudia a voda, Ing. Michal Kravčík, Košice www.ludiaavoda.sk

6.      Ekostav, s.r.o., Ing. Pavol Šúty, Oščadnica www.ekostavoscadnica.sk

 

Projekt bol podporený z Medzinárodného Višegrádskeho Fondu.  www.visegradfund.org 

 

 
Ponuka prezentačných panelov Šance - Valy

Prezentačné panely o historickom fortifikačnom systéme Šance – Valy na hraniciach 3 štátov sú vyrobené na profesionálnej úrovni a veľmi kvalitne spracované. Na príprave ich obsahovej stránky sa podieľali odborníci z radov archeológov a historikov. Graficky boli spracované profesionálnym štúdiom. Jedná sa o 8 závesných panelov vyrobených na elastickom podklade. Sú vhodné do reprezentačných priestorov firiem a spoločností. V prípade záujmu si tieto panely môžu firmy alebo jednotlivci objednať v Regionálnej rozvojovej agentúre Kysuce, na telefónnom čísle 4335603.

 
<< Začiatok < Predošlá 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 353 - 356 z 362
 
 
Webmaster CB soft. s.r.o., Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd.Mambo is  Software released under the GNU/GPL License.